Autor Wiadomość
ailouros
PostWysłany: Czw 20:37, 30 Wrz 2010    Temat postu:

gumi napisał:
Czy mam się teraz zarejestrować na wszystkie przedmioty i w poniedziałek (i w pozostałe dni aż do 10) być na wszystkich wykładach a 10 wyrejestrować się z tych, na które wiem że nie będę chodzić?


To, na ile przedmiotów zarejestrujesz się PRZED 10.10 nie ma wielkiego znaczenia (tylko pamiętaj, że jeśli zabierzesz się za to za późno, to może już nie być miejsc). 10.10 wybierasz ostatecznie, później już bardzo trudno cokolwiek zmienić.

W te kilka dni do 10.10 nie musisz chodzić na wszystkiewykłady i ćwiczenia: tylko na obowiązkowe i te z dodatkowych, na które zamierzasz chodzić po 10.10. Owszem, lepiej chodzić na więcej niż na mniej bo:
a) możesz "wypróbować" kilka przedmiotów, co do których się wahasz
b) jeśli przez najbliższy tydzień nie będziesz chodzić na jakieś przedmioty, a później się na nie jednak zarejestrujesz, to tracisz obecność (liczy się ona od początku)

Jeśli nadal coś jest niejasne, pytaj Smile (możesz na gg jeśli chcesz)

gumi napisał:
I jeszcze jedno, czy pokój 31 znajduje się w budynku Rynek Główny 34? Bo szukałam i nie mogłam znaleźć


Tak, wchodzisz na najwyższe piętro: tam jest taki korytarz. Po prawej jest kolejny korytarz, prowadzący do sekretariatu. Ale nie idziesz w kierunku sekretariatu, tylko zaraz jak wejdziesz w ten korytarz, to skręcasz w prawo Smile

E... trochę się zapętliłam xD w każdym razie tak, sala 31 też jest przy Rynku Głównym 34.
gumi
PostWysłany: Czw 18:47, 30 Wrz 2010    Temat postu:

Proszę mi wybaczyć moją totalna ignorancję ale miałam 3 letnią przerwę od studiów podczas której w ogóle nie było mnie w Polsce i teraz kompletnie nie mogę zakapować sposobu zapisywania się na studia.

Czy mam się teraz zarejestrować na wszystkie przedmioty i w poniedziałek (i w pozostałe dni aż do 10) być na wszystkich wykładach a 10 wyrejestrować się z tych, na które wiem że nie będę chodzić?
I jeszcze jedno, czy pokój 31 znajduje się w budynku Rynek Główny 34? Bo szukałam i nie mogłam znaleźć

Będę naprawdę wdzięczna za pomoc!
Lierre
PostWysłany: Śro 14:19, 22 Wrz 2010    Temat postu:

Z autopsji: zaświadczenie od lekarza się przydaje, ale ono samo Cię nie zwolni. Idziesz/dzwonisz do Scanmedu, studenckiej przychodni, zapisujesz się na komisję i w określonym dniu miły pan doktor tudzież miła pani doktor wypisują Ci zwolnienie lub kierują na basen czy inną rehabilitację (co ma tyle samo sensu przy nadczynności tarczycy, co przy mojej wadzie wzroku ;P). Ogólnie, z tego co wiem, jak już pójdziesz i pokażesz papierek, że się leczysz i są jakieś przesłanki, by Ci to zwolnienie wystawić, to raczej Ci nie odmówią. Smile Nie ma żadnego odrabiania, po prostu w ten sposób zaliczasz wf, dostajesz wpis w indeksie i masz święty spokój. Wink
Gość
PostWysłany: Śro 12:54, 22 Wrz 2010    Temat postu:

A czy ktoś wie, co ze zwolnieniem z Wfu? Mam nadczynność tarczycy, jestem po radiojodzie (jeśli ktokolwiek wie, co to jest xD) i biorę jeszcze leki, także różnie z tym bywa. Może być zwolnienie od mojego lekarza? Czy muszę przechodzić przez jakąś specjalną komisje? I czy będę musiała odrabiać wf w przyszłym roku?
Rusałka
PostWysłany: Pon 12:17, 20 Wrz 2010    Temat postu:

drPajChiWo napisał:
Różnica pomiędzy zwykłym WF-em a zajęciami na sekcjach AZS polega na tym, że WF jest raz w tygodniu a na sekcję AZS trzeba chodzić 2 razy w tygodniu.


Różnie z tym bywa, ale np taka siatkówka miała zajęcia raz w tygodniu, a badminton raz... na dwa tygodnie! (na drugim semestrze zmienili nam na raz w tygodniu)
Z drugiej strony na basenie mają jakoś kilka razy w tygodniu zajęcia.
drPajChiWo
PostWysłany: Śro 17:19, 15 Wrz 2010    Temat postu:

Nie tyle sekcje są płatne co karta AZSu, którą trzeba wyrobić.
ailouros
PostWysłany: Śro 15:17, 15 Wrz 2010    Temat postu:

Tylko oficjalnie Wink większość prowadzących bez problemu zgadza się na chodzenie raz- grunt żeby mieć zaliczone 30 h.

Można mieć 1 nieobecność nieusprawiedliwioną w semestrze, pierwsze spotkanie organizacyjne (na które przychodzimy wg harmonogramu) też się liczy. Zaliczenie wystawia nie prowadzący, a pani kierownik studium- pani E. Smereka i to do niej idzie się w wpis. I - z tego co wiem - sekcje są płatne- każda inaczej, wpłaca się to u Darka w takim małym białym domku (jest zdjęcie na stronce;) w zamian ma się kartę ISIC AZS i jakieś gadżety- np w tym roku kilka osób dostało pendrive i szalik z AZS.

O aerobiku akurat nic nie wiem Wink
drPajChiWo
PostWysłany: Wto 18:12, 14 Wrz 2010    Temat postu:

Różnica pomiędzy zwykłym WF-em a zajęciami na sekcjach AZS polega na tym, że WF jest raz w tygodniu a na sekcję AZS trzeba chodzić 2 razy w tygodniu.
ciapek
PostWysłany: Wto 1:49, 14 Wrz 2010    Temat postu:

Ja chciałam zapytać jak wyglądają zajęcia z WF? Rozumiem, że wybieram sobie jedną sekcję i chodzę na zajęcia raz w tygodniu (wybieram 1 termin z 2 możliwych), tak? I co potem? Jak wygląda zaliczenie? (Przepraszam, jeśli wyda się Wam głupie to pytanie, ale zupełnie się w tym nie orientuję, a jestem dopiero na etapie czytania o wszystkim na forum i USOSie Wink) Zastanawiam się nad aerobikiem - wygląda to jak normalny aerobik w klubie fitness, czy jest on bardziej "hardcorowy" ? Smile

(nie jestem pewna czy tutaj powinnam zamieścić tą wiadomość, więc w razie czego, to przepraszam Wink )
drPajChiWo
PostWysłany: Nie 17:16, 05 Wrz 2010    Temat postu:

Lektoraty orientalne są obowiązkowe tylko dla studiów I stopnia. Jeżeli zostanie utworzona osobna grupa dla SUM, wtedy można się zapisać jako fakultet. Kiedy nie zostanie utworzona pozostaje zapytać o miejsca w grupie początkującej dla studiów licencjacki, ale zazwyczaj nie ma już miejsc.
Ilość godzin to 150/rok (po 75 g. w każdm semestrze), ale kurs trwa 2 lata, więc 300 g. (W przypadku fakultatywnych języków, na które można się zapisć na dowolnym roku studiów liczba godzin jest różna. Dla jidysz i sanskrytu 120 g./rok i możliwość kontynuacji (240 g.), dla tybetańskiego klasycznego 60 g./rok, dla irlandzkiego 30 g./tylko 1 semestr/)

Przedmiot w wybranym języku, tzn. w wybranym nowożytym języku europejskim. Chyba raczej na UJ nie ma zajęć prowadzonych w językach orientalnych Wink
Gość
PostWysłany: Nie 12:48, 05 Wrz 2010    Temat postu:

Witam!
Rozważam wybór tego kierunku w przyszłym roku jako studia II stopnia, ale trochę mnie przerażają te języki. Rozumiem, że lektorat jest z angielskiego i wybranego orientalnego. Ile godzin jest tego drugiego?
Gdzieś znalazłam też informację, że min.1 przedmiot należy zaliczyć w wybranym języku. Może to być angielski czy wybór dotyczy tylko tych orientalnych?
drPajChiWo
PostWysłany: Czw 2:34, 07 Sty 2010    Temat postu:

Grupę ćwiczeń można zawsze wybrać, a fakultety wybierać, te które czasowo odpowiadają. Jedynie wykłady z kanonu są stałą.
jui
PostWysłany: Nie 13:23, 03 Sty 2010    Temat postu:

Witam, też sią zastanawiam nad psc jako drugim kierunkiem i stąd pytanie: wiem ze plan zajęc można sobie mniej więcej ustalić samodzielnie, ale ile czasu musicie spędzac na uczelni, ile macie godzin zajęc tygodniowo i okienek! Chodzi o to ze nie wiem czy uda się to pogodzic z moim obecnym kierunkiem gdzie mam juz dość dużo zajęć, a wliczyć muszę jeszcze dojazdy itp. bo nie studiuję na UJ. pozdrawiam:)
xijana
PostWysłany: Wto 14:47, 15 Gru 2009    Temat postu:

Studia są super przede wszystkim ze względu na dużą dowolność, kanon naprawdę nie jest duży i w miarę przyjemny. A historii jest niewiele nawet na kursie, który się nazywa 'Historia kultury europejskiej' - przynajmniej u mnie tak było Smile
drPajChiWo
PostWysłany: Sob 22:48, 31 Sty 2009    Temat postu:

Raczej nie będzie czego przepisać z kierunku technicznego.
Czy zostaje standardowa rekrutacja to zależy od tego czy studiujesz na UJ. Jeżeli tak to przejrzyj informacje na tej stronie:

http://www.psc.uj.edu.pl/page119.html

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group